Ana Sayfa / Tarihi Hikayeler / 25 – PERSEUS’A BATILI BAKİRELER YARDIM EDİYOR

25 – PERSEUS’A BATILI BAKİRELER YARDIM EDİYOR

tekrar havaya sıçradı. Sihirli Terlikler onu güneye rüzgar hızıyla götürdü. Çok geçmeden buz denizini ardında bıraktı ve yeşil ormanların, çiçekli otlakların, tepelerin, vadilerin ve her çeşit çiçek ve meyve bahçelerinin olduğu güneşli topraklara geldi. Burasının ünlü Batı Ülkesi olduğunu biliyordu, çünkü Gri Kız Kardeşler orada neler göreceğini anlatmıştı. Yere indi ve bahçenin ortasına gelinceye kadar ağaçların arasında yürüdü. Orada, altın elmalarla dolu bir ağacın etrafında dans edip şarkı söyleyen üç Batılı Bakireyi gördü. Paha biçilemez meyveleriyle ağaç, yeryüzü ve gökyüzü kraliçesi Hera’ya aitti. Bu ağaç ona düğün hediyesi olarak verilmişti, bu yüzden onu korumak ve altın elmalardan kimseye yedirmemek Bakirelerin göreviydi.

Perseus durdu ve onların şarkısını dinledi:

“Biz yeninin şarkısını söylüyoruz,
Biz eskinin şarkısını söylüyoruz
Çok neşeliyiz, aza üzgünüz,
Çarkı söylüyoruz, dans ediyoruz
Kalplerimiz büyülü, iyiyi ve doğruyu bekliyoruz.

Gün ışığı kayboluyor, akşam oluyor,
Güneş batacak, yıldızlar çıkacak,
Şarkı söylüyoruz, dans ediyoruz
Kalplerimiz büyülü,
Mutlu bir yeni yılın gelmesini bekliyoruz.

Ağaçlar solacak, elmalar düşecek,
Üzüntü gelecek, ölüm seslenecek,
Endişeliyiz, kederliyiz
Kalplerimiz yanılıyor,
Çünkü umut bizi rahatlatıyor.

Yakında hikayeler anlatılacak, şarkılar söylenecek,
Yay kırılacak, harpın telleri kopacak,
Endişeliyiz, kederliyiz
Kalplerimiz yanılıyor,
Rüzgar neşe saçıyor.

Yeni bir ağaç eskisinin köklerinden türeyecek,
Yaprak verecek, çiçek açacak,
Seviniyoruz, eğleniyoruz
Neşeyle deliriyoruz,
Çünkü dallar altın elma dolacak.”

Sonra Perseus yürüdü ve onlarla konutu. Sustular ve sanki tehlikeli bir durum varmış gibi öylece kaldılar. Ama Perseus’un ayaklarında Sihirli Terlikleri görünce ona koştular, Batı Topraklarına be bahçelerine davet ettiler.

“Geleceğini biliyorduk, rüzgâr bize söyledi. Ama niye geldin?” dediler.

Perseus onlara çocukluğundan beri başından geçenleri, Medusa’nın başını arayışını anlattı ve ile savaşırken işine yarayacak üç şeyi istemeye geldiğini söyledi.

Bakireler ona üç değil dört şey vereceklerini söyledi. Birisi belindeki kemere bağlı orak gibi kıvrık keskin kılıcı verdi, diğeri bu zaman dek gördüğünüz en parlak aynadan bile daha parlak olan bir kalkan verdi, üçüncüsü omzunda uzun bir ipe bağlı olan sihirli bir kese verdi.

“Medusa’nın başını elde etmek için bu üç şeye ihtiyacın var ve bu da dördüncüsü, bu olmadan çabaların boşa gider.” dediler ve ona sihirli bir kep verdiler, Karanlığın Kepi. Kepi başına taktığında onu ne gökyüzünde ne de dünyada bir yaratık görebilecekti –hatta Bakirelerin kendisi bile onu göremeyecekti.

Sonunda Perseus’u hazırladılar ve Gorgonları nerede bulacağını ve Medusa’nın başını nasıl ele geçirip kaçacağını anlattılar. Onu öpüp şans dilediler ve tehlikeli görevi yerine getirmek için acele etmesi gerektiğini söylediler. Perseus Karanlığın Kepi’ni taktı ve hızla dünyanın bir ucuna gitti. Üç Bakire, yaşlı dünya tekrar genç oluncaya kadar dans edip şarkı söylemek ve altın elmaları korumak için ağaca geri döndüler.

Bir önceki yazımız olan 24 – PERSEUS ÜÇ GRİ KARDEŞİ BULDU başlıklı makalemizde altın elma, gri kız kardeşler ve Perseus hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica