Ana Sayfa / Tarihi Hikayeler / 26 – PERSEUS MEDUSA’NIN BAŞINI KESTİ

26 – PERSEUS MEDUSA’NIN BAŞINI KESTİ

Bir yanında keskin kılıç, kolunda parlak kalkan ile korkunç Gorgonları bulmaya gitti, ama kafasındaydı bu yüzden rüzgarı görebildiğiniz kadar onu görebilirdiniz. O kadar hızlı uçuyordu ki dünyayı çevreleyen büyük denizi geçmesi ve ötesindeki güneşsiz topraklara ulaşması çok zaman almadı. Bakireler ona anlattığı için Gorgonların çok uzaklarda olmadığını biliyordu.

Birinin ağır ağır nefes aldığını duydu ve bu sesin nereden geldiğini anlamak için etrafına bakındı. Çamurlu nehrin etrafında yetişen yabani otların arasında, solgun ışıkta parlayan bir şey gördü. Biraz daha yakınına uçtu, Gorgonlardan birinin gözüne yakalanma korkusundan direkt olarak oraya bakamıyordu. Çünkü taşa dönüşürdü. Bu yüzden sırtını döndü.

 Ve parlayan kalkanı önünde tuttu, böylece geri geri yürürken arkasındaki nesneleri de görebiliyordu.

Ne kadar da korkunç bir görünüşü vardı! Yabani otların arasında saklı üç yaratık, altın kanatları kapalı şekilde uyuyorlardı. Ölümcül pençeleri kurbanlarını öldürmeye hazır bir şekilde bekliyordu. Omuzları uyuyan yılanlarla doluydu. Gorgonların en büyük iki tanesi aynı kuşların uyuduğu gibi başları kanatlarının altında uyuyorlardı. Ama onların arasında yatan üçüncüsü, yüzü gökyüzüne dönük şekilde uyuyordu ve Perseus onun olduğundan emindi.

Sessiz sessiz sırtı canavarlara dönük bir şekilde onlara yaklaştı, kalkanından yoluna bakıyordu. Sonra keskin kılıcını çıkardı, hızlıca koştu, kendinden emin ve seri bir şekilde kılıcını savurdu, Medusa’nın başı omzundan ayrılmıştı ve boynundan nehir gibi siyah kan akıyordu. Medusa’nın başını hemen sihirli keseye koydu ve havaya sıçrayıp rüzgar hızıyla uçaklara uçtu.

Ardından iki yaşlı Gorgon uyandı ve korkunç çığlıklarla ayağa kalktı. Büyük kanatlarını açıp Perseus’un peşine düştüler. Onu göremiyorlardı, çünkü Karanlığın Kepi onu gözlerden koruyordu, ama onlar kesenin içinden gelen kan kokusunu alabiliyorlardı. Havayı koklayarak onu takip ettiler. Bulutların üstüne bile çıksa onların korkunç çığlıklarını, altın kanatlarının ve ölümcül çenelerinin seslerini duyabiliyordu. Ama tüm kanatlardan daha hızlıydı. Çok geçmeden canavarlar çok uzakta kaldı ve sesleri duyulmuyordu. Artık Perseus yalnız uçuyordu

Bir önceki yazımız olan 25 – PERSEUS'A BATILI BAKİRELER YARDIM EDİYOR başlıklı makalemizde Batılı bakireler, ve Perseus hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica